Main menu:


Červený Dvůr

Psychiatrická léčebna Červený Dvůr je zařízení specializované na střednědobou ústavní léčbu závislostí na návykových látkách a patologického hráčství. Byla založena v roce 1966. V současnosti je kapacita léčebny 103 lůžek, ročně absolvuje terapeutický program v léčebně 550 až 750 pacientů. K podrobnějšímu procházení našimi stránkami použijte prosím nabídku vlevo.

29. sjezd úspěšných pacientů léčebny

Vážení přátelé,

v letošním roce (2016) pořádáme již 29. setkání úspěšných pacientů naší léčebny. Setkání v tomto roce je významné mimo jiné tím, že léčebna v Červeném Dvoře slaví 50 let své existence.

PLCD-Areal

Velmi se už těšíme na setkání s úspěšně abstinujícími bývalými pacienty, ale velmi rádi zde uvidíme také blízké bývalých pacientů a samozřejmě rodiny a blízké pacientů současných.

Smysl sjezdů:

Pro všechny, kteří naše sjezdy ještě neznají, zmíníme, proč vlastně sjezdy abstinujících pacientů pořádáme. Rádi vidíme bývalé úspěšné pacienty a jsme rádi, že se jim daří! Chceme je alespoň symbolicky ocenit a chceme vytvořit prostor pro setkání, pro popovídání si o tom, jak se daří. Chceme takový prostor vytvořit i našim současným pacientům a jejich blízkým, chceme s pomocí bývalých pacientů těm současným dát věrohodnou ukázku, že cesta ze závislosti je možná. Samozřejmě také chceme všem našim příznivcům ukázat ty hlavní novinky v léčebně od posledního sjezdu.

A jak už bylo naznačeno, letos chceme navíc 50. narozeniny léčebny oslavit právě setkáním s vámi.

Sjezd roku 2016  nebude ale v první zářijový pátek, jak bývá zvykem – předpokládáme, že první pátek v září se část z vás bude věnovat vstřebávání dojmů ze začátku školního roku. Sjezd bude v pátek následující, tedy 9. září. Pevně doufáme, že tímto posunem nenarušíme tradici jinak velmi vlídného sjezdového počasí.

Plánovaný program 9. 9.:

od 9.00 – prezence hostů
10.30  – setkání v komunitách
12.00  – oběd
14.30 – předávání diplomů
17.00 –  večeře
18.30 – program pacientů
21.00 – večer v parku (ohňostroj, hudba)

Pokud to lze, zkuste si svůj program zařídit tak, abyste tu s námi mohli být celý den, určitě by byla škoda nevidět ohňostroj 🙂

Předávání diplomů

Jedním z nejvýznamnějších momentů sjezdu je předání diplomů za roky abstinence. Již tradičně předáváme dva druhy diplomů – zlatý a stříbrný diplom. Zlatý diplom náleží tomu, kdo zvolil nejbezpečnější cestu, tedy úplnou abstinenci od všech návykových látek (vyjma kávy a tabáku). Stříbrný diplom je pro ty (zejména léčené pro nealkoholové závislosti a gambling), kteří abstinují od drogy, na které byli závislí, nebo kteří zcela přestali hrát, byli-li na hře závislí, a současně jejich pití alkoholu je zcela společenské, nekomplikované, a jejich celkový život stabilizovaný.

V přihlášce ke sjezdu se vás mimo jiné ptáme, zda máte nárok na zlatý či stříbrný diplom.

Ubytování

Sjezd je jednodenní akcí, ale většina z vás, kteří přijíždíte z daleka, si bude muset zajistit ubytování. Při sjezdech si hosté zajišťují ubytování sami, zde je několik možných typů na ubytování v okolí.

Případně můžete kontaktovat naše sociální pracovnice (tel. 380 309 135 nebo prijem@cervenydvur.cz), které vám rády poradí.

Přihlášky ke sjezdu

Pozvánky ke sjezdu zasíláme poštou. Absolventů léčebny je mnoho, bohužel můžeme poslat pozvánky jen těm, kteří jsou s námi v posledních letech v kontaktu a jejichž adresy máme. Přibližně do 12. 7. by pozvánky již měly dorazit k vám. Zkuste prosím pro registraci využít přednostně tyto stránky a registrujte se zde.
Jestliže jste pozvánku nedostali, zkontaktujte se prosím s námi nebo se prostě také registrujte zde.
Prosím, doručte nám přihlášky ke sjezdu do 24. srpna 2016.

Prosíme také všechny, kteří sledujete naše webové stránky, abyste zkusili sami zkontaktovat své bývalé spolupacienty, o nichž víte, že abstinují, a nasměrovali je z důvodu sjezdu na nás.

Děti

Samozřejmě přijeďte s dětmi všeho věku!! Pokusíme se jim nabídnout program, který je (doufejme!) zabaví na celý den.

Sjezdový poplatek

Sjezdový poplatek činí 160 Kč (v ceně je zahrnut oběd a večeře). Studentský poplatek je poloviční, děti do 15 let jsou bez poplatku. Ti, co k nám jezdíte pravidelně, jistě zaznamenáváte, že sjezdový poplatek držíme dlouho na stejné úrovni. Chceme totiž, aby nikdo při návštěvě našeho sjezdu nebyl nadměrně limitován cenou.

Nejjednodušší pro nás všechny (znáte přeci fronty při prezenci v den sjezdu) bude, uhradíte-li poplatek předem na účet (č.ú.174-505806544/0600, variabilní symbol 28609, uveďte prosím do specifického symbolu své RČ nebo do textu své jméno).

Neváhejte se zeptat na jakoukoli další informaci na kterémkoli telefonním čísle nebo kterékoli e-mailové adrese léčebny.

Těšíme se na setkání s vámi a vašimi blízkými!

Za tým Červeného Dvora

Prim. MUDr. Jiří Dvořáček, ředitel léčebnyKomentáře

Komentář Jana
Vloženo: 6. 9. 2016, 19.06

Bohuzel pro zmenu nestihaaam .prosim schovat diplom u dr.Dejmka bude mit jiste radost za me.Behem podzimu vyzvednu dikyyy Jana Hubena

Komentář Pavlina Paldusova
Vloženo: 5. 9. 2016, 19.32

Ahoj vsichni co prijedete na sjezd rada bych se zucastnila ale v tu dobu my bude rodit dcera,a ja budu sni chtela bych touto cestou vsechny pozdravit a vzkazat drzte se a abstinujte je to super……….Cerveny dvur mi dal hodne zdravi Vas Pavlina Paldusova.

Komentář Zdeněk Baloun
Vloženo: 31. 8. 2016, 20.57

Těším se na sjezd, už jenom proto, že se mi daří abstinovat, i když mám těžkou depresi. Ta mě hlavně přepadá na přelomu srpna a září, a někdy bohužel musím být hospitalizován v tuto dobu. Snad se mi podaří přijet 🙂

Komentář Vojtěch Šmíd
Vloženo: 25. 8. 2016, 15.29

Červeňák je moje srdeční záležitost !!!!!!!! Ani nedokážu popsat jak se těším.

Komentář Lenka Dvořáková
Vloženo: 21. 7. 2016, 14.09

Taky příjedem :), Michal Kubovec ,Kajka Dvořáková a Lenka Dvořáková , už mám napsaný požadavek na dlouhý volno v práci :)) .Těšíme se

Komentář Peter Bílik
Vloženo: 19. 7. 2016, 21.50

Prichádzam v  poradí na tretí zjazd abstinentov Česka i Slovenska , určite sa teším na program i na stretnutie zo všetkými úspešnými
abstinentmi . Peter z Trnavy / 11 rokov bez alkoholu i cigariet/

Komentář Renata Valkonyová
Vloženo: 11. 7. 2016, 11.10

@Marcela Zikova,Tak hledej, Marcel! Těším se 🙂

Komentář Marcela Zikova
Vloženo: 9. 7. 2016, 23.00

Budu delat vse proto , aby jsem se sjezdu mohla zucastnit , uz jen proto , ze diky Vam mam syna kabrnaka , uz jsem na nej zase pysna ….hrozne se tesim a jdu hledat letenku 🙂

Napište komentář