Main menu:


Archiv ohlasů 1

Vážení a milí návštěvníci našich stránek,

děkujeme za vaše příspěvky. Zde je archiv komentářů do 7. března 2008, nové ohlasy pište prosím na stránku s aktuálními komentáři.Komentáře

Komentář Kutilová Markéta
Vloženo: 7. 3. 2008, 9.43

Ahoj všichni, já nepatřím mezi Vás z Červeného Dvora a nevím vůbec nic o léčbě tam, ale včera tam nastoupil můj bratr a mám obrovský strach, aby to tam zvládl a vydržel. Myslím si, že vůbec neví co ho čeká, ale věřím mu, že on chce opravdu přestat a před nástupem ná léčbu už téměř 2 měsíc abstinoval. Byl závislý na pervitinu. Moc nám chybí a těším se až se vrátí. Pořád na něj musím myslet a moc se mi stýská. Držím mu palečky!!!!!!!!!!! Jeho sestra Markéta

Komentář Filip Keller
Vloženo: 3. 3. 2008, 23.55

Lukáši, jakýpak „poděkovat týmu“, tohle není deník, tady osminky nečekej :))) No jo, důvěrník :)) jinak já taky pořád nepiju. V září má bejt sraz 2008, přijel bych se podívat. Všim sem si tu Irča z áčka nějaký vzkazy, tak zdravím, taky Martin Král, nervak ostravski a běhy ve skafandru – taky zdravim.

Komentář Honza Formánek
Vloženo: 2. 3. 2008, 12.30

Ahoj zdravím Červený Dvůr a doufám ,že se mi konečně poštěstí se po letech podívat na oddělení A při opakovačce,tak brzy nashledanou.Těší se Honza Formánek.

Komentář Lukáš Protivínský
Vloženo: 1. 3. 2008, 16.08

Ahoj všichni a především oddělení B, jsem rok čistej a za to musím poděkovat týmu, který svojí práci dělá moc poctivě. Jinak se mám moc dobře, pracuji, směji se, žiji a abstinuji! Těším se na setkání, při mé původně třetí opakovačce, avšak teprve druhé. Není čas :-)) Zdravím speciálně Mgr. Smíška, nesmírně si Vás vážím. Jó a také zdravím staniční sestru K. 🙂

Komentář Daniela Nogová
Vloženo: 25. 2. 2008, 11.27

Zdravím celičký Červený Dvoreček, oddělení B, posílám Vám jarní pozdravení z Jesenických hor a strání, otevřte svá srdíčka, vpusťte všechna sluníčka a zažeňte plačky, odplují i mráčky. a levou všichni moji blízcí, levou, zase bude dobře, věřte mi.

Komentář Jiří Vojtíšek
Vloženo: 17. 2. 2008, 18.35

ahoj, zdravím odd. B. nemám se dobre, ale abstinuji:o).

Komentář Betka
Vloženo: 14. 2. 2008, 20.15

Ahoj vsichni,tak jsem odesla z Nove Vsi,ale budu hodna nebojte.Nini si jeste zarizuji D.C a Chranene bydleni.Moc se mi po Vas vsech styska a tesim se na opakovacku,celemu personalu v Cervenem Dvore moc dekuju a to za vse…! Jsem moc rada za Barunku,Hanicku a samozrejme za Mr.Nemce to je jasne 8) Drzte se a napiste pa betyza@seznam.cz

Komentář Daniela Nogová
Vloženo: 14. 2. 2008, 12.44

Sluníčka z Béčka, myslím zrovna na Vás, mějte se radi, dávejte na sebe pozor, poslouchejte bedlivě naše terapeuty ˇ
ať se můžem všichni setkat na Srazu abstinentů, moc Vám Všem držím palce, nebojte se zvládnete to. Nevzdávejte se,
boxujte, Vy za to stojíte všechny sluníčka z Červeňáčku !!!!!!

Komentář Daniela Nogová
Vloženo: 10. 2. 2008, 16.09

všichni moji blízcí, celičký Červeňáčku, mám se dobře, jsem
DÍKY VÁM zdravá, není dne abych si na Vás všechny nevzpoměla. Dodělala jsem rekvalifikační kurz, vysvědčení Vám pošlu, je úžasné být s Vámi všemi takto v kontaktu. Dávejte na sebe pozor

Komentář Zdeněk Červený
Vloženo: 10. 2. 2008, 10.20

Ahoj lidi zdravým oddělení B. Vycházka je pecka. Těším se na vás všechny.

Komentář sergei
Vloženo: 9. 2. 2008, 20.10

čuzz Hanka&Michal. zmaknul jsem to kupodivu dobre.. mam se sqele.. vzali mne zpatky na VŠ a jestli udelam zkousky, co mi chybi, tak zase budu vysokoskolak.. takze nakonec toho inga zmaknu. jinak sem porad s Helenou.. dostal sem k vanocum new lyze, ale se snehem je to bida… ted mam brigadu, delam na jatkach.. a to je teprve narez 🙂 co Vy, jak se vede?? nemate nahodou kontakt na Oldu Bazanta ?? chtel sem za nim podivat do komunity, ale nevyslo mi to..
..zdravim vsechen personal PL cerveny dvur, hlavne na odd. B., obzvlast stanicni Kamilu.. taky vsechny Zimovce..
P.S: omlouvam se za predchozi komentar, ktery asi opravnene byl odstranen..
mejte se..
peace

Komentář západočech
Vloženo: 9. 2. 2008, 18.42

Už šestým rokem se snažím abstinovat díky Červenému Dvoru, jsem tomu rád.

Komentář Máma
Vloženo: 8. 2. 2008, 18.25

Nevim jestli me radky budou nekoho zajimat,ale mam v čer.dvoře syna a moc si přeju aby se nám vratil domu jiny než tam odešel.Ma problemi s alkoholem a ja jako mama se nemohu dívat jak se ničí.Vím že tyto řadky asi čís nebude,ale kdyby jo,tak ti chci Jirko říct že ti věřím a že i tata a sestra tu na tabe čekame a jsme tu pro tebe.pročitam se tu vzkazy,které tu píšou byvalí pacienti a mam stoho dobry pocit.možná jako matka si prostě jen neco nalhávám,ale ja tomu prostě chci věřit.Zdravím vás všechny co se starate nejen o meho syna at vratíte všechny na tu spravnou cestu po které už pak budou šlapat tím spravným směrem.pozdrav na pavilon C.MAMA.

Komentář MICHAL+HANKA= ABSTINENTI
Vloženo: 6. 2. 2008, 19.28

Zdravíme všechny,a hlavně Seržu.Jak pak se máš?U Nás je vše v pořádku.Co Ty,jak vše zvládáš?Mějte se všichni moc fajn a hlavně se držte.

Komentář sergei
Vloženo: 5. 2. 2008, 9.47

Komentář byl odstraněn pro porušení pravidel.

Komentář Bára K.
Vloženo: 3. 2. 2008, 13.11

Elendiar, jako bývalá pacientka Ti mohu s určitostí říct, že dopisy může posílat pacient jak chce a kdy chce, to samé Ty a telefony se jen doporučují nebrat, mohou tam být od doby, kdy pacient jde z detoxu na oddělení.
Jinak bych moc chtěla poděkovat za pomoc při mém 14denním pobytu u vás.Zdravím Slávka Sýkoru a přeji Ti,aby ses držel!!!!!!!a držte se všichni, Červený Dvůr je výborná léčebna s výborným personálem.

Komentář Elendiar
Vloženo: 2. 2. 2008, 0.09

anonymka to již tady nadhodila, tu frekvenci dopisů.Ale může i léčenný pacient psát dopisy od jakékoliv doby nástupu? A jsou tam mobily vyloženě zakázané anebo se jen nedoporučují.předem díky za odpověď

Komentář dr. Jiří Dvořáček
Vloženo: 31. 1. 2008, 8.15

…k dotazu „anonymky“: frekvence a množství dopisů jsou samozřejmě zcela na Vás.
..a ke všem, kteří nám píší ohlasy: zdravíme vás, držíme palce a děkujeme – většina lidí z týmu vaše ohlasy se zájmem čte.

Komentář anonymka
Vloženo: 31. 1. 2008, 7.20

Chci se zeptat kamarad sem jde .kdy mu muzu poslat dopis………..Po jake dobe od data nastupu…………..predem dekuji za odpoved

Komentář Slávek Sýkora
Vloženo: 22. 1. 2008, 20.51

Vím že je necelý týden brzy,na jakkekoliv závěry, mám ale potřebu Vám všem rict, že jsem strasne rad za rozhodnuti k lecbe v Cervenáčku,a terapeutickému týmu děkuju za znovuotevření očí, které zůstávají a věřím že dlouho zůstanou bdělé. držím všem co chtejí abstinovat palce a vsem přeju jen to nejlepší.

Komentář dr. Jiří Dvořáček
Vloženo: 18. 1. 2008, 11.18

Ke komentáři „zuzanky“ – Vaše zkušenost s námi mě mrzí. Můžete mi prosím Vaši zkušenost popsat blíže? Na mail reditel@cervenydvur.cz. Velmi děkuji.

Komentář sergei
Vloženo: 17. 1. 2008, 14.42

P.S: Hanka&Michal, díky za „přání do života“.

Komentář sergei
Vloženo: 17. 1. 2008, 14.34

…všechno nej.. do novýho roku. moře splněných přání atd… peace

Komentář zuzanka
Vloženo: 15. 1. 2008, 0.11

Je super, že se podařilo lékařům z červeného dvora, úspěšně zbavit závislosti mnoha pacientů, ale já mám bohužel s touto léčebnou, velmi špatné zkušenosti. Detox jsem podstoupila sama dívka s 9ti chlapci, sestry místo toho, aby mě psychicky podržely, mě dost před chlapci (pro mě z nepochopitelného důvodu) ponižovaly. To by mi tak nevadilo, jako jejich dost nemístních komentářů ve skupině při představování na detoxu. Jestli jste někdo závislí na benzodiazepínech a uvažujete o léčbě ve dvoře, opravdu nedoporučuji, jednání různých lékařů a hlavně SESTER je

Komentář nini
Vloženo: 14. 1. 2008, 23.15

přeji hezký Nový rok

Komentář nana
Vloženo: 14. 1. 2008, 23.13

zdravím

Komentář Marek Polanský
Vloženo: 4. 1. 2008, 19.29

Zdravím a přeji všem hodně zdraví a trpělivosti Váš Marek Polanský

Komentář Jiří Herian
Vloženo: 30. 12. 2007, 19.23

Chci Vám také všem popřát krásný a šťastný Nový rok, hlavně teda na oddělní A :-), aby se nezlobili, že o sobě nedám vědět. Mám se dobře a abstinuji. Ahoj

Komentář MICHAL+HANKA=ABSTINENTI
Vloženo: 30. 12. 2007, 13.15

Ahoj všichni,co máte něco společného s Červeným Dvorem.Přejeme moc a moc úspěchů,zdraví a štěstí a vše nejhorší,ať se Vám vyhne.Už se moc a moc těšíme na další opakovačku a Lubore,toto je jen pro tebe:Ztratil jsem na tebe emailovou adresu,tak mi můžeš napsat na můj email xtchardcore.m@seznam.cz……Jinak se už těšíme,až se setkáme v únoru a moc pozdravuj Terku.Zatím čauky a mějte se všichni moc fajn.

Komentář IRENA
Vloženo: 27. 12. 2007, 14.23

Chtěla bych vám všem pořát krásný Nový rok a hodně zdaru.DRŽTE SE LIDČKY VY TO ZVLÁDNETE JÁ VÁM VĚŘÍM páčko.

Komentář Daniel Němec
Vloženo: 22. 12. 2007, 21.44

Veselé Vánoce a šťastný Nový rok.

Komentář Jiří Vojtíšek
Vloženo: 22. 12. 2007, 1.44

Hezké svátky Vám všem.

Komentář Jan Smíšek
Vloženo: 20. 12. 2007, 1.20

Moc potěší, když si čtu Vaše jména a vidím, jak se Vám v životě daří. Držím palce a přeju příjemné prožití svátků.

Komentář Bc.František SLAMKA
Vloženo: 16. 12. 2007, 21.27

Vážený pán riaditeľ, lekári, psychoterapeuti, sestričky, personál, klienti, bývalí pacienti, návštevníci týchto stránok, abstinenti!

Dovoľte mi, aby som Vám za všetkých pacientov môjho rodného Slovenska, ktorí sa liečili, ktorí sa zúčastňujú sjezdov v liečebne na prahu Vianočných sviatkov zaželal takto:

Nech pocit šťastia, radosti sa v dušiach vašich rozhostí.
Nech láska v srdciach ukrytá sa mocným prúdom vyroní,
keď zvonček vo Vašich domoch zazvoní.

Na prahu Nového roku Vám želám zdravie, šťastie, pokoj, a personálu liečebne mnoho vďačných, abstinujúcich pacientov a nám ostatným trvalú a dôslednú abstinenciu….

Nech personál liečebne po celý rok sprevádza invencia a esprit, pri ich namáhavom, nekonečne altruistickom, životnom poslaní.

My našinci si želajme, aby sme si mohli na rozbresku každého nového rána povedať: COGITUM ERGUM SUM – Myslím teda som, aby sme mohli svoj batôžtek abstinencie niesť v živote čo najďalej!!!

PF – 2008!!!

Všetkým Vám s vďakou, hlbokou úctou, želá, personálu liečebne vďačný pacient z obdobia 4. 4. 1982 – 4. 8. 1982 a od vtedy trvale, dôsledne abstinujúci, patrón skupiny na oddelení „C“,
Bc. František SLAMKA, zo Zvolena.

Komentář Martin Kral
Vloženo: 13. 12. 2007, 18.41

CHci touto cestou poděkovat všem psychoterapeutúm a krásným sestřičkám za vše co mi dali a co mě naučili.Bylo to tvrdé,ale velmi tvúrčí. děkuji

Komentář J. Vágner
Vloženo: 10. 12. 2007, 20.39

Ahoj MT,
náhodou jsem si přečetl také tvojí kondolenci k smutný události a jsem rád že na p. Petrákovou také jako já vzpomínáš v dobrém. Byla lidská a ráda nám pomohla jak je mohla v těch našich problémech.
Taky si vpomínám na vás všechny co jsme byli na od. C na podzim roku 2001 a jsem rád že jsi zřejmě v pohodě.
Přeji ti aby ti to a všem kdo nás znají vydrželo.
Zároven přeji personálu a všem pacientům, především va oddělení C hodně zdraví a ůspěchů v novém roce

Komentář Bára K.
Vloženo: 14. 11. 2007, 17.23

zdravím všechny, kteří se úspěšně drží i ty, kteří se třeba rozhodují pro tuto léčebnu,aby změnili konečně svůj život.Jsem půl roku venku a i když to není jednoduché, dá se to zvládnout. Myslím, že záleží na tom,abychom měli rádi sebe sama a abychom si věřili.My musíme být na prvním místě, jak říkají terapeuti.Mají pravdu, pokud nám bude záležet na sobě, tak se nebudeme úmyslně ničit.Jenže to je strašně těžké.Každopádně jsem ráda, že právě něco z toho mi v léčebně dali.Jsem nesmírně vděčná lidem, kteří mi tam pomohli,nejen sestrám a terapeutům, ale také lidem, kteří tam se mnou byli.o to je pro mne horší zjištění, když se pořád dozvídám, kdo z nich to nezvládnul.Ty lidi jsou a vždycky ve mě budou.Je to na každém z nás, tak pevně věřím, že se všichni vydáme tou správnou cestou.zdravím oddělení C.

Komentář Nicole
Vloženo: 10. 11. 2007, 0.30

Dobrý večer,dnes mi k Vám odjel přítel,už pět let fetuje a je závyslí na perníku a teprve nedávno se rozhodl změnit svůj život,konečně zjistil,že tadyto nikam nevede a nemá to žádnou budoucnost.Bude to pro mě moc těžké,jsme spolu tři roky,a ted mi odjel na půl roku strašně daleko,ale jsem moc ráda,že už konečně udělal tenhle krok.Kéž by to tam vydržel,už se těším až se mi vrátí a budeme spolu už konečně žít normální život,snad ho v té léčebně naučí říct ne…jeho špatným kamarádům,které k sobě at je kdekoli přitahuje jako magnet,díky kterým začal fetovat,jen aby mezi někoho zapadl.Nevim jestli bude někdy možnost za ním přijet,nebo ho alespon slyšet,ale vím že v tomhle nesmím brát ohledy na sebe.Snad to tam zvládne a hlavně vydrží.Už se těším až se vrátí zpátky a začneme od znova,a už nebudeme pořád jen snít o životě bez fetů,krádeží a těch jeho kamarádů,ale konečně se ten sen naplní zkutečností.Jo a myslim,že to nebyli moc dobří kamarádi,když ho takhle stáhli sebou dolů.Chci mít jednou děti,žít normální život,oba musíme chodit do práce,ne jen já a ty víš,že kdyby ses s toho nedostal,tak se nic z toho nemůže uskutečnit.Snad mě tentokrát nezklameš,je to už poslední šance,kterou ti dávám já a myslim,že i tví rodiče,všechny sliby a šance které si nám kdy dal jsi jen promrhal,a rychle ti protekli prsty.Snad už nás nezklameš.Miluju Tě,a už se na Tebe těším,snad Ti to tam uteče rychle,jen mě mmrzí,že jsme se včera nestihli pořádně rozloučit,ale nejvíc mě mrzí to,že vůbec musíme řešit takoví problémi a ty si musel na léčení.Žijem jen jednou a místo toho aby jsme spolu byli každou chvilku,co to jen jde a žili jako normální lidi,ty to pořád musíš nak stěžovat.Drž se lásko,ani nevim jestli si to budeš moci někdy přečíst,ale jestli jo,ozvy se co nejdřív to jen půjde.A poslední a nejdůležitější věc co jsem Ti chtěla ještě napsat,je to že se nemusíš vůbec bát a to co jsem Ti říkala je pravda,počkám na Tebe a ty to víš.MILUJU TĚ a nemůžu bez Tebe žít,jsi moje první a opravdová láska,tak se prosím vyléči aby jsme mohli být už konečně spolu,protože mě tím vším ničíš a strašně mi ubližuješ.Miluju TĚ, Tvoje Niky….

Komentář MICHAL+HANKA=ABSTINENTI
Vloženo: 4. 11. 2007, 13.45

Ahoja všem.Děkujeme za opakovačku a už se moc těšíme na 24.2.2008,až budeme moci opět přijet.Pozdravujeme skupinu hrušek,ale i celé od.B.Mějte se,smějte se a držte se.Zdravíme i Jirku Vojtíška.S pozdravem Michal+Hanka

Komentář IRENA
Vloženo: 1. 11. 2007, 15.14

Ahoj lidičky sem jedna stěch co byla za branami léčebny a ráda na to vspomínám.Hodně mi to dalo i když sem to nezvádla do konce.Pan Dejmek mi dal dost zabrat a to sem potřebovala a moc mi to pomohlo DĚKUJU.Pamatuji jak sem vubec nechtěla na oddění c a nakonec sem tam skončila a byla sem pak i ráda.Držte se lidičky určitě to zvládnete a když ne na poprvé tak to skoušejte dál a ono to přijde hlavně to nevzdávejte a bojujte do posledních sil a já věřim že jich máte dost.

Komentář Jirka V.
Vloženo: 26. 10. 2007, 17.05

Ahoj Seržo, ty žijěš? jak se máš, napiš!!! na vojtisek@email. cz.
Zdravím MICHALA+HANKU a držím palce!!!

Komentář Ivča
Vloženo: 15. 10. 2007, 16.51

Zdravím Adama, přeju Ti ať se to povede a vydrž!!! :)) Zdraví sestřenka Ivana s rodinou

Komentář Bc. ALENA Skalická
Vloženo: 8. 10. 2007, 16.00

Dobrý den, je tomu již 9 let, co jsem opustila brány ČERVENÉHO DVORA. Je zajímavé, že jakmile se přihlásí podzim, přijde na mě jakási sentimentální nálada a já vzpomínám na měsíce trávené právě zde. Tímto bych chtěla poděkovat doktorům, sestřičkám a vlastně i tehdejším spolubydlícím. Tito všichni měli svůj( nemalý) podíl na mém současném spokojeném životě.

Komentář Tomas
Vloženo: 10. 9. 2007, 21.48

Zdravim cely Cerveny dvur ze zahranici kde nyni bydlim. Stale bojuji a vzpominam na Vas.

Komentář MICHAL+HANKA=ABSTINENTI
Vloženo: 9. 9. 2007, 12.59

Ahoj Seržo,no konečně si se nějakou cestou ozval!Už jsme mysleli,že se po Tobě slehla zem.Ano,držíme se a co vlastně Ty?Můžeš Nám napsat na email xtchardcore.m@seznam.cz,nebo zavolat na 607753402,739982323.Hodně na Tebe vzpomínáme a několikrát jsme Ti zkoušeli volat,ale Tvé číslo 720540476 je stále nedostupné.Tak se koukej ozvat pacholku jeden.Čekáme!!!!Zatím ahoj Michal a Hanka

Komentář sergej
Vloženo: 6. 9. 2007, 11.41

…jen jsem chtěl všechny pozdravit…
…pro michala a hanku: JEN TAK DAL, DRŽIM VAM PALCE…
P.S: už vim jak je tvrdy dno…

Komentář Ilona Holečková
Vloženo: 5. 9. 2007, 12.26

Dobrý den. Děkuji za obrovskou životní zkušenost nejen pacientům, ale i terapeutickému týmu. Pozdrav posílám speciálně pani Šanderové, ráda vzpomínám. S pozdravem Ilona – setřička

Komentář Lucka
Vloženo: 4. 9. 2007, 15.57

do téhle léčebny mi má nastoupit moje budoucí švagrová koncem září a v říjnu se vdávám a chtěla bych vědět zdali by jí pustily po měsíci na víkend právě na naší svatbu lidičky moc děkuju a držím všem palečky

Komentář MICHAL+HANKA=ABSTINENTI
Vloženo: 2. 9. 2007, 13.26

Hanka dorazila z opakovačky a mě to čeká 23.září.Hanče se tam moc líbilo a já se tam i docela těším.Zatím čaues a držte se.

Komentář Ivana Vyžralová
Vloženo: 17. 8. 2007, 20.26

Zdravím všechny z Červeného dvora a zároveň děkuji za pomoc, kterou mi poskytli. I když jsem léčebnu opustila v polovině léčení, tak mi léčba hodně dala. Už 4 měsíce jsem doma a začala jsem žít uplně jinak. Konečně se chovám jako maminka dvou malých dětí a užívám si života. Konečně jsem zjistila, že život bez drog je nejlepší. Zdravím oddělení A a všem držím palce LIDIČKY VYDRŽTE JDE TO

Komentář Ivan Baloun
Vloženo: 6. 8. 2007, 21.21

Můžete vzkázat Michalovi Bílkovi – prozvoň 607 274 135.
Pozdravuji všechny – léčím se dál.

Komentář Adéla Malasková
Vloženo: 11. 7. 2007, 16.51

Moc zdravím veškerý personál, ale hlavně Libušku Petrákovou!!!Arteterapie mi myslím zachránila zdraví a život cca. z 75%….
Je to sice asi už skoro 12 let, co jsem trávila pár měsíců v Červeném Dvoře, ale nezapomněla jsem.
Libušce snad zase někdy napíšu dopis, vím že jsem dlouho nepsala, tak jen aby věděla, že jsem nezapomněla a že jsem živá zdravá pracující a studující matka.
Doufám, že mi někdy vyjde se na Vás zajet podívat, do Krumlova jezdíme skoro každé léto….:-)

Budu ráda za e-mail od Libušky Petrákové, i od jiných, kteří si na mě vzpomenou.
Ještě jednou díky za vše.
P.S.Zdravím i pány doktory Vlniešku a Dvořáčka

Vaše Adéla odd.B

Komentář Iveta Vankova
Vloženo: 10. 7. 2007, 6.50

Ahoj lidicky……ziju v australii a mam se fajn…..doufam ze vy taky…cao

Komentář MICHAL+HANKA=ABSTINENTI
Vloženo: 19. 6. 2007, 18.43

Jsme rádi,že jsme u Vás a s Vámi mohli strávit několik měsíců.I když jsme museli Červený Dvůr opustit předčasně,tak na Vás nikdy nezapomeneme,ba naopak.Říká se,že vztahy mezi závislými nejsou dobré.Nejsou,ale když oba vědí,co chtějí od života dál,tak se to může i podařit.Tím nechceme nikoho lákat ke vztahu se závislou osobou,ale mi jsme mezi sebou našli vzájemnou oporu k ABSTINENCI,která už trvá 1rok.Chceme pozdravit ODDĚLENÍ B.HLAVNĚ HRUŠKY a nejvíce celý TERAPEUTICKÝ TÝM.S pozdravem Michal Hospodka a Hanka Páleníková.

Komentář Vladmír Paris
Vloženo: 2. 6. 2007, 16.19

Zdravím celý Červený Dvůr,

chtěl bych Vám moc poděkovat za pomoc a snahu pochopit mé problémy s drogamy. Díky Vám mám dobře nastartováno do nového abstinenčního života. Ještě jednou děkuji a pozdravuji celé oddělení A i s terapeutickým týmem. Mějte se krásně a nashledanou na opakovačce.
Zdraví Vláďa Paris

PS:Držím vám palce!!!

Komentář Daniel Němec
Vloženo: 28. 4. 2007, 8.53

Zdravím všechny v Červeném Dvoře a oddělení „bé“ obzvlášť.
VENI,VIDI …?

Komentář David Adameček
Vloženo: 21. 3. 2007, 10.17

Milý pane Slamko,

blahopřeji k Vašemu výročí. Ať se Vám v životě dále daří!

Komentář Bc. František Slamka
Vloženo: 28. 2. 2007, 18.02

Vážení a milí terapeuti, milí klienti Červeného Dvora, čitatelia týchto stránok!

Dovoľte mi, aby som Vás všetkých veľmi srdečne a úprimne pozdravil, prejavil vám svoju úctu, úprimnú radosť z toho, že dňa 1. marca 2007 som sa dožil 25 rokov trvalej a dôslednej abstinencie.
Zároveň sa chcem osobitne vrúcne, s hlbokou vďakou, s úctou poďakovať všetkým lekárom, terapeutom, sestričkám, personálu Červeného Dvora, ktorí svojimi radami, starostlivosťou, ale aj tvrdou disciplínou prispeli k tomu, že som sa dožil jubilea o ktorom som vôbec nesníval.
Udalosti, vek a skúsenosti prinášajú stále niečo nové a priniesli to aj mne. Mnohé z toho práve prostredníctvom Vás. A za to vám ešte raz z celého srdca ďakujem.

Častokrát prežitie bez zázraku je zázrakom samotným.

Je naozaj trvalá a důsledná astinence taková ťěžká, že mnohem častejíc zrecidivujeme? Odpověď hledejte v sobě! A když nevíte jak dál, tak se zeptejte svých terapeutů, pokud jsou s Vámi v léčebne, protože v samotném živote je to podstatně hůř!!!

Jaká byla ta moje léčba ( 4. 4. 1982 – 4. 8. 1982)? O tom Vám může podrobně vyprávět, žijící legenda Červeného Dvore, sestřička, terapeutka p. Libuška Petráková. Ta jediná z léčebny pamatuje moji léčbu. Nemyslete, že moje léčba byla bez problémů !

Byla dynamická, plná zvratů, tvrdá, náročná na disciplínu o které se vám v této (demokratické?) době ani nezdá. Stálo to však za to a splnila svůj účel!!! Uvedla mne na cestu trvalé, důsledné, abstinence!!!

Od 1. března 1982 jsem začal stavět nový dům a stavím ho den co den, až do dnes (28.2.2007). Vím, že stačí jedna štamperla alkoholu a můj dům by se sesypal v  základech, jako domeček z karát. Vy by jste svůj nový anebo i starší dům zdemolovali? Ne, určité ne! Bylo by to šílenství. Následky by byli šílene katastrofální, jen a jen pro mně samého. Tak to raději s tým alkoholem nezkouším.

Na záver jedno memento:

„Závislý zůstane hlupákem, který si celý život hrál na génia: na jednoho z  těch velkých, ale prokletých. Je zbloudilý tulák v nedozírných pláních vesmíru. Špatný hledač v bohatých nalezištích své planety“!

Trvalá, důsledná abstinence není určitě „lehká“! Těžke je břemeno, které musíte na svých bedrech vláčit po celý život!!!

A jedna múdrosť navyše!

NIE JE TRAGÉDIOU ZRIEKAŤ SA V ŽIVOTE ALKOHOLU. TRAGÉDIOU JE, ZRIEKAŤ SA V ALKOHOLE ŽIVOTA !

Som rád, že som mohol napísať tieto riadky, pri mojom najväčšom životnom jubileu. Sú mojím vyznaním a úcte k Červenému Dvoru, liečebne, ktoru považujem za svoje druhé rodisko.
Všetkým Vám, ktorí to z abstinenciou myslíte úprimne želám, aby Vás v živote sprevádzal „ Skálou duch“, aby pre Vás nebola trvalá, dôsledná, abstinencia, len virtuálnou chimérou, ale aby naplnila dni Vášho žitia!!!

S pozdravom a úctou

Bc. František Slamka, patrón skupiny oddelenia „C“.