Main menu:


BRITSKÁ SPOLUPRÁCE

Projekt obnovy Mauricovny

PL Červený Dvůr, The Friends of Czech Heritage a Národní památkový ústav v Českých Budějovicích spolupracují dlouhodobě na obnově stavby v zadní části parku – tzv. Mauricovny. Před rokem 2011 byla z Mauricovny jen zarůstající ruina a stavba směřovala ke svému zániku. V roce 2011 vznikla na záchranu tohoto objektu spolupráce výše zmíněných subjektů. Každým rokem jezdili dobrovolníci z britského spolku The Friends of Czech Heritage na working holidays a společně se získáním prvních finančních zdrojů na profesionální stavební práce (zejména byl objekt zastřešen) pomohli k záchraně tohoto objektu. Nyní je objekt Mauricovny ve stavu, kdy můžeme pomýšlet na jeho další využití. Rádi bychom v Mauricovně vytvořili ubytování zejména pro rodiny, které přijíždějí na rodinnou terapii našich pacientů.

 

Na tuto stavbu nemůžeme vynaložit příliš velké vlastní prostředky – byli bychom velmi rádi, kdybychom na plnou obnovu Mauricovny k novému využití získali vnější zdroje.

Bližší informace o celém projektu naleznete v českém jazyce zde a v anglickém zde.

Bližší informace o The Friends of Czech Heritage najdete v českém jazyce zde a v anglickém jazyce zde.

Starší články vztahující se k letní česko-britské spolupráci najdete na našich stránkách tady: Working holidaysWorking holidays 20142015 a 2018.  

Pro získání prostředků na rekonstrukci Mauricovny jsme vyčlenili samostatný účet
43-133241/0710
u České národní banky.

V případě, že byste se chtěli o projektu dozvědět více či měli přímo zájem o podporu, ozvěte se prosím vedení léčebny či lidem z The Friends of Czech Heritage.

dr. Jiří Dvořáček, ředitel PL Červený Dvůr