Main menu:


Sjezd 2008

V pátek 5. 9. 2008 proběhl v prostorách léčebny Červený Dvůr 26. sjezd abstinujících pacientů. Počasí se vydařilo přesně podle objednávky, jako snad pokaždé, slunečné bezvětří, obloha bez mráčku.

Celkový průběh sjezdu byl bez komplikací a to určitě díky několikatýdenní poctivé přípravě personálu a pacientů. Ne nadarmo se říká – těžko na cvičišti, lehko na bojišti.

Dle mnohých byly dopolední komunity vrcholem programu. Jiní si nejvíce pochvalovali předávání diplomů. Velmi mile a upřímně byla překvapena paní Arnošta Maťová z udělení čestného diplomu Přítel Červeného Dvora. Další překvapení zažili bývalí zaměstnanci Alena Debnárová a MUDr. František Petr, kteří obdržely cenu Osobnost Červeného Dvora. Předávání diplomů zakončil ohlušující potlesk patřící dvou nejdéle abstinujícím pacientům. Jejich délka abstinence je opravdu dlouhá a úctyhodná – 34let a 7měsíců a 38let. Pro ně všechny byl připraven kočár s koňmi a projížďka parkem. Milé překvapení.

Na děti v dětském koutku čekali koně na svezení, střelba lukem, malování, míčové hry a hlavně – skákací hrad. Smích a nadšení bylo slyšet až na terasu.

Dalším vrcholem (už tu máme vrcholů jako v Tatrách) byl pacientský program. Neopakovatelný, emočně silný zážitek, který nelze snad ani popsat.

Slavnostní jazzový koncert a promítání filmu o historii léčebny se vzájemně prolínaly, takže si mohl každý vybrat podle svého. Závěrem setkání byl tradičně ohňostroj.

Poklidná a přátelská atmosféra, setkávání a povídání si, upřímná objetí a podávání si rukou, to byl letošní sjezd abstinujících pacientů.

Petra ČapkováKomentáře

Komentář jan krčma
Vloženo: 24. 5. 2010, 10.22

Zdravim skupinu c a mišáky nikdo mě nevěřil a ja sobě taky ne ale apstinuji i kdiš jsem léčbu nedokončil není to snadny ale deto dal sem se kupředu sportu a to me drží věnuju tomu hodně času tak na blbosti neni prostor ale jsem rad že to zvládám

Komentář Radoslav Žižka
Vloženo: 4. 4. 2010, 10.30

Dobrý deň a ahojte. Trnavský predseda už dáva dohromady zoznam ľudí, ktorí pôjdeme tento rok znova do Červeňáku. Tí, ktorí sme už boli sa znova tešíme na nádherný, nezabudnuteľný deň v liečebni. Nikdy by som neveril, že myšlienka a duch zjazdu sa budú vo mne pomaly rozpúšťať. Stužka, hrnček, diplom, to sú hmotné spomienky na deň strávený u vás.
No veľa krásnych myšlienok, ktoré tu zaznelo ostáva v srdci. Teším sa každému dňu, v každej príhode vidím pre seba prínos. Našiel som na nete stránku http://www.morfeus.sk a v jednoduchosti sú tam opisované zážitky. Ťažko opísať pocit, keď som stále naplnený šťastím a drobné nezdary prežívam len preto, aby som si svoje šťastie stále uvedomoval.
Všetkých vás pozdravujem a znova sa teším, ako si odfotím bielu myšku…

Komentář Míša šimečková
Vloženo: 4. 1. 2010, 11.26

to jsem celá já… jsem tam napsala místo svého jména tvé to je jedno

Komentář parma josef
Vloženo: 14. 12. 2009, 20.24

Červený dvúr je pro mne místem kde před 33emi lety mně vrátily normální život abyl je a bude místem kam se člověk velice rád vrací .Přeji personálu a pacientúm at přítomným či minulým mnoho úspěchú ! Těším se na další sjezd Nashledanou !!!!!!!!!!

Komentář Míša šimečková
Vloženo: 4. 1. 2010, 11.31

ahooj Miško já jsem slyšela že jsis dal další kolo ale to se stává prostě no…tak snad naposledy jinak jsem měla krásnou hočičku ale UMRELA 19.11.09 5dní před narozeninama měli jí být dva roky je to šílený nářez pro mě ale slíbyla jsem jí ze budu bojovat že se nevzdám umřela mě v náruči chci další miminko tak se Míšo drž a díky za vzkaz

Komentář Michal Sliva
Vloženo: 4. 1. 2010, 11.24

ahoojík Miško díky že jsi se ozval já to slyšela ze sis dal další kolo tak se drž jinak Terinka mě umřela 5dní před narozeninama měly jí býýt 2roky umřela mě v náruči 19.11.09 selhali jí játra ale slíbila jsem jí že se nevzdám a budu bojovat nadále já mám výdrž tak se drž a dej vědít o sobě pa Miška

Komentář Michal Sliva
Vloženo: 24. 12. 2009, 17.12

Ahoj Mišo tak to fakt rad slyším neco jsem zaslechl ze uz mas rodinu tak to gratuluju. Uz jsem si dal bohuzel drzhya kolecko a tak doufam ze posledni no kazdopaadne si mi udelala radost drz se

Komentář Misa Simeckova
Vloženo: 3. 9. 2009, 8.34

Zdravim vsechny terapeuty a sestricky tez.Jsem rada,ze jsem podstoupila lecbu v Cervenem Dvore.Sice to byl zahul to tam vydrzet a semnou asi tez,nakonec jsem lecbu nedokoncila uspesne ale drzim se mam svoji vlastni rodinu a krasnou holcicku na kterou jsem hodne pysna..Dekuji celymu tymu,cili -odnesla jsem si sebou hodne rad do zivota.Oddeleni A.Mejte se krasne s pozdravem Misa.

Komentář tomáš šmíd
Vloženo: 31. 8. 2009, 19.51

moc mi vsichni v cervenaku chybite..ja se zatim drzim..doufam ze pristi rok bude sjezd,hrozne rad bych tam zajel..zatim pa tom šmíd..zdravim vsechny mysaky

Komentář Bronislav Tesař
Vloženo: 24. 7. 2009, 22.32

Ahoj, dnešním dnem jsem zakončil svou 3 měsíční léčbu v Červeném Dvoře. Bylo to super a těším se na další setkání s terapeutickým týmem odd. B. Zdraví Broňa

Komentář Miroslav Krása
Vloženo: 18. 4. 2009, 14.28

zdrawim wšechny,hlawně sestřičky:Vendulku Borskou,Kamilku Píchovou,Ivanku Podlešákovou,to jsou jediná jména co jsi pamatuju,Zdrawim odd.B a p.Petra Macka a phdr.Burghartovou. Mějte se krásně pan KRÁSA:je mi skwěle!:D

Komentář Kropáč David
Vloženo: 15. 4. 2009, 9.26

Zdravim.Nikdy jsem nevěřil,že já budu jezdit na sjezdy do červenáku.A musim říct že od mého prvního sjezdu se to změnilo.Od té doby vím že každý první zářijový víkend něgde musim bejt.A to na sjezdu.Posiluje to a je jen škoda že rok od roku jezdí méně a méně spolu mých spolupacientů.Taky je přinejmenším podivné,že každý rok na sjezdu je pěkné počasí ,nikdy neprší.Což připisuji vyšší moci.Sjezd super akorát my chyběla čajovna.Jinak srdečně zdravím všechny odd. kterými jsem prošel A. B. C. …. A veškerý personál.S pozdravem a na příštím sjezdu nashledanou David Natalka Emma Anna Vojta.

Komentář daniela
Vloženo: 11. 3. 2009, 11.08

AHOJ,JÁ BYLA NA SJEZDU,JAKO PACIENT A BYLO TO ABSOLUTNĚ SUPER,PROTOŽE TAM JSEM VIDĚLA,ŽE TO JDE.DALO MI TO HODNĚ SÍLY A ODHODLÁNÍ POKRAČOVAT V TOM,CO JSEM ZAČALA.ČASTO VZPOMENU NA PANA KOUŘIMA A MŮJ OBDIV K NĚMU JE STÁLE NA MÍSTĚ.LÉČENÍ V ČERVENÉM DVOŘE JE VOJNA,ALE UŽITEČNÁ.DOUFÁM,ŽE SE BUDU MOCI ÚČASTNIT DALŠÍHO SJEZDU,AČKOLI JSEM LÉČBU ŘÁDNĚ NEDOKONČILA?ZDRAVÍ DANKA KOPECKÁ

Komentář Peta Flegr odd.B+Lena Csemiova odd.C
Vloženo: 15. 11. 2008, 20.50

Sjezd byl vyborny a predcil nase ocekavani.Tim ze jsme se oba ucinkovali v pacientskem programu,byl pro nas jeste zajimavejsi.Uz se oba tesime na dalsi sjezd, jako abstinujici par.Zdravime obe komunity „B“ a „C“,Zimovce a Slamky,vsechny sestricky,pana Dejmka,pana Vlniesku a ostatni terapeuty.

Komentář Peta Flegr odd.B+Lena Csemiova odd.C
Vloženo: 15. 11. 2008, 20.37

Sjezd byl vyborny a predcil nase ocekavani.Tim ze jsme ucinkovali oba v programu,pro nas byl jeste zajimavejsim.A na dalsi sjezd se spolu moc tesime uz jako abstinujici par.Zdravime komunity „B“a“C“ Zimovce a Slamky.vsechny sestricky, pana Dejmka,pana Vlniesku,a ostatni terapeuty.

Komentář Feri Slamka
Vloženo: 22. 10. 2008, 18.09

….a želám Ti, aby si abstinoval, aspoň časť etapy života, ako patrón v ktorej skupine si bol…. je len na škodu, že p. Havlín sa nemohol zo zdravotných dôvodov zúčastniť sjezdu 2008!…je to úžasný človek, ktorého som v mojom živote nestretol veľa krát, ale môžem zodpovedne prehlásiť, že je dlhoročným abstinentom a skvelým „patrónom“skupiny na oddelení „C! Takže milý „kure jan krčma“ stojí za to, aby si sa zamyslel nad sebou, aby aj Tvoj abstinentský život bol super! Nemusíš abstinovať celý život! Stačí zo dňa na deň!!!
Ak Ti bude úzko a ťažko, pretože ani ten abstinentský život nie je úplne ľahký, ale je podstatne zmysluplnejší, tak si spomeň na svojho patróna alebo aj na tých spokojných, ktorých tváre sa na sjezde 2008 rozžiarili do krásneho úsmevu…a tí v kočiari boli úplne super..na tých nezabudni…

Komentář kure jan krcma
Vloženo: 21. 10. 2008, 11.25

bylo to super jeste sem tam byl vlecebnym procesu ale us jsem venku zdravim pani slavikovou a havliny

Komentář Markéta Ivančová
Vloženo: 28. 9. 2008, 15.10

Tak to napíšu i sem, at je to všude 🙂 Sjezd byl úžasný, krásný, pestrý, povedný, pozitivní….Moc se mi líbil a budu se těšit na další rok….vlastně už se těším 🙂

Komentář Alena
Vloženo: 25. 9. 2008, 21.38

Čafte Červenáci!
5.9 som s aj ja s A-klubom Trnava zúčastnila vášho veľkolepého zjazu!
Bolo to nádherné!To prostredie, atmosféra, ľudia…..
Jednoducho paráda! Konečne som mala aj ja možnosť poprezerať si priestory liečebne vo všeobecnosti- to ma vždy lákalo(totižto sa liečim ambulantne)!
Parádny bol aj program kt. pripravili pacienti. Tí ma tiež dosť inšpirovali,keď som vydela koľko mladých ľudí je odhodlaných bojovať.No najviac sa mi páčila vaša hymna! Keď už som pri tom,mohli by ste mi niekto na mail poslať jej slová?moc by ma to potešilo-tu je moj mail april01@centrum.sk
Skratka to bol jeden s najkrajších a najintenzívnejších zážitkov kt. som za jeden a pol roka svojej krátkej abstinencie mala!
Ešte raz velká vďaka-pacientom,personálu a spoluzúčastneným za krásny septembrový den!!!!!
Dovidenia o rok…… 🙂

Komentář H.Zivčáková
Vloženo: 24. 9. 2008, 15.22

Dobrý deň prajem:)Tento rok som zavítala na tento sjezd aj so svojím manželom a obom sa nám tu veľmi páčilo:)Bolo to veľmi dobre zorganizované,utužili sme vzťahy s milovanými ľuďmi,spolu s ktorými odolávame alkoholu..Bolo to úžasné a ďakujem:))No a samozrejme,dúfam,že sem prídeme aj o rok:))Ešte raz ďakujem:)

Komentář jan krčma
Vloženo: 24. 5. 2010, 10.15

taky je me povaz smutno bylo to fajn i kdyz sem nedokoncil lecbu tak přes rok apstinuju držte se

Komentář tomáš šmíd
Vloženo: 31. 8. 2009, 19.49

ahoj děcka moc na vas vzpominam…zatim se drzim

Komentář léďa
Vloženo: 12. 12. 2008, 22.24

Jsou lidé na které se nedá zapomenout a vy dva patříte mezi ně !Mějte se bezvadně a vzpomínejte v dobrém léďa

Komentář Peta Flegr odd.B+Lena Csemiova odd.C
Vloženo: 15. 11. 2008, 20.39

Davide ty jsi fakt sekaac.Drz se doktore zazraku.

Komentář D.Ledinský,pacient
Vloženo: 22. 9. 2008, 13.39

Bylo to krásné,všechny byly krásné a já jsem také krásný….

Komentář Bc. František Slamka
Vloženo: 13. 9. 2008, 23.57

Veľká vďaka patrí všetkým, ktorí tak krásny sjezd pripravili. Určite to nebolo ľahké. Vaše úsilie prispelo k takým neopakovateľným sjezdovým pocitom, ako to s „majstrovským espritom “ zhodnotila vo svojom úvodnom článku pani Petra Čapková. Vystihla celú tú krásu a nádheru, ktorú sme mohli „len“ v Červeňáku zažiť a prežiť. Vzdávam osobný hold Vašim riadkom, ktoré Ste napísala s takým úžasným citom a noblesou.

Komentář Míša šimečková
Vloženo: 4. 1. 2010, 13.38

vlastně můžete pozdravovat všechny ode mě kdo si na mě pamatuje

Komentář Míša šimečková
Vloženo: 4. 1. 2010, 13.36

Dobrý den.Pozdravujte ode mě Mgr,Blažkovou prý je na mateřský je to superr a taky paní Tůmovou měla jsem tam za ní dorazit v prosinci ale mě to nevyšlo měla jsem vyřizování ohledně mojí holčičky snad někdy jindy.S pozdravem Míša odd.A

Komentář MICHAL+HANKA=ABSTINENTI
Vloženo: 31. 10. 2008, 17.17

Dobrý den pane magistře.Taky Nás moc mrzí,že jsme se nemohly sjezdu zůčastnit,ale věříme,že to bylo opět super.Snad příští rok,jestli se opět sjezd bude konat a okolnosti dovolí,tak bychom rádi přijely.Rádi bychom i na opakovačku,ale v mé nové práci nic neví(netuší):0) a dovolené mi moc nezbývá,ale nebojte,všechno je v pořádku a držíme se.Napsaly bychom Vám více,ale nemáme Váší emailovou adresu,tak jestli by Vám to nevadilo,tak bychom chtěly poprosit,jestli byste Nám nenapsal na email xtchardcore.m@seznam.cz,nebo xtchanicka.p@seznam.cz pár řádků,abychom mohly s Vámi navázat spojení.Děkujeme.S pozdravem Michal a Hanka.Moc Všechny pozdravujte a hlavně Hrušky!!!! :0)

Komentář Mgr.Smíšek
Vloženo: 11. 9. 2008, 22.50

Dík všem, kdo přijeli, někteří s krásnými dětmi (;-). A bylo mi smutno po mnohých, kteří nepřijeli. Jmenoval bych, ale nemůžu. Tak snad za rok.

Napište komentář