Červený Dvůr – Tradice a kvalita v léčbě závislosti

Železný adiktolog 2016

V sobotu 13. srpna 2016 se pacienti a terapeuti PL Červený Dvůr zúčastnili letošního jubilejního –  pátého ročníku amatérského triatlonu Železný adiktolog, který se konal tradičně v Českých Budějovicích. Pořadatelem této akce je organizace Prevent99. Tento rok závodu předcházelo chladnější počasí a z toho důvodu musela být zkrácena plavecká trať z tradičních 500 m na polovinu. Teplota vody měla pouhých 16 stupňů celsia. To se na výkonu závodníků jistě projevilo.

Letos v barvách Červeného Dvora závodilo celkem 24 lidí. 16 z nich byli současní a 4 bývalí pacienti, z toho celkově 5 žen a tři členové terapeutického týmu, Jana a Luboš Březinovi a Vojtěch Nožička, který vyhrál 2 stříbrné medaile. Další stříbrnou medaili získala v hlavním závodě jedna bývalá pacientka (2.ve své kategorii) a jedna 3 členná štafeta pacientů z oddělení B získala bronz. Celkovým vítězem se stal student medicíny Martin Debnar (syn vedoucího výpravy).

FeA2016

Dalších 31 pacientů PL Červený Dvůr pomáhalo pořadatelům se zajištěním závodní trati, orientací závodníků na nepřehledných místech, podáváním vody na občerstvovačkách, hlášením časů,  apod. Všichni si užili hezký závod a zároveň pěkný den, který byl obohacen některými nezapomenutelnými zážitky. Např. jedna z pacientek dobíhala do cíle se svým synkem, který ji přijel s rodinou podpořit. Další, tentokrát bývalý pacient dobíhal k cíli s družkou a kočárkem.

Závod dokončili všichni v pořádku a pochvalovali si, že tak těžký závod zvládli. Klobouk dolů před některými z nich, když bez tréninku dokázali obstát v tak obtížném vytrvalostním závodě. V příštím roce se chystáme znovu!

Alexandr Debnar

Akce očima pacienta

Železný Adiktolog
(reportáž)

V sobotu 13.8.2016 se uskutečnil již už  V. ročník souboje sil žen a mužů v klasickém trojboji ,,Železný Adiktolog“,  jak už se tento trojboj nazývá . Má velmi krásnou atmosféru, kterou si vytváří sami účastníci a sportovci závodu. A nebylo tomu i tentokrát jinak!

Vstřícní a zkušení organizátoři z Preventu v Českých Budějovicích měli organizaci do puntíku velmi zdařilou. Proto když se závodníci měli připravit na start první části v 11 hodin a to na plavání, bylo vše po organizační stránce perfektně připraveno a závod mohl začít!

Už na začátku bylo jasné, že teplota vody všem závodníkům nebude vyhovovat. Teplota vody měla jen pouhých 16 stupňů Celsia. Ale po pár minutách a pár tempech ve slepém rameni řeky Malše byli všichni závodníci rádi za rychlý a přesný start . Z vody pak závodníci vylézali a drali se ke svým už předem připraveným kolům tak,  jak jim to jen jejich síly dovolily. Nutno podotknout, že i Červený Dvůr měl svá želízka v ohni, která se úspěšně držela uprostřed a povětšinou  i v popředí závodu jako pracovní terapeut pan Vojta Nožička.

Krásný park v Českých Budějovicích dovoloval rychlostní souboje na kolech mezi závodníky a to ve všech věkových kategoriích. Napětí a emoce mezi diváky se stále stupňovaly. Na označených místech záchytných bodů na trati byli dobrovolníci z Červeného Dvora. A tak se ani jednomu z účastněných  závodníků nestalo, že by nevěděl kam nebo kudy má jet! Když závodníci dojeli na svých kolech do depa, čekal je nejen bouřlivý aplaus a křik fanoušků, ale hlavně třetí a poslední část a to běh! Závodníci se už pomalu rozdělovali do rozestupů podle poměru sil, které jim ještě zbývaly. Ale nakonec všichni úspěšně a hrdě závod dokončili.

Nádherný a nezapomenutelný sportovní zážitek dokreslila atmosféra vyhlašování vítězů a v každém ze zavodníků rostla naděje si trojboj ,,ŽeleznýAdiktolog“  v budoucnu zopakovat!