Červený Dvůr – Tradice a kvalita v léčbě závislosti

27. sjezd úspěšných pacientů léčebny

Vážení přátelé,

v letošním roce (2010) pořádáme další setkání úspěšných pacientů naší léčebny, v pořadí již dvacáté sedmé. Sjezd proběhne v tradičním termínu – v první zářijový pátek. Celý terapeutický tým se už velmi těší na setkání s bývalými pacienty, ale velmi rádi zde uvidíme také blízké bývalých pacientů a samozřejmě rodiny a blízké pacientů současných.

sjezdovy

Smysl sjezdů:
Pro ty z vás, kteří naše sjezdy ještě neznají, doplňuji, proč vlastně sjezdy abstinujících pacientů pořádáme. Těch důvodů je několik. Jednak chceme symbolicky ocenit ty, kteří dlouhodobě úspěšně abstinují. Současným pacientům chceme nabídnout věrohodnou ukázku toho, že dlouhodobá abstinence je nejen možná, ale i výhodná. Ale hlavně, chceme se s našimi bývalými pacienty setkat a mít možnost si i s nimi promluvit, zjistit, jak se daří a co vše se v jejich životě i v životě léčebny změnilo, a chceme možnost takového setkání nabídnout i všem ostatním, zejména současným pacientům a jejich blízkým.

Plánovaný program 3. září:

od 9.00 hod – prezence hostů
10.30 hod – setkání v komunitách
12.00 hod – oběd
14.30 hod – slavnostní předávání diplomů za roky abstinence
17.00 hod – večeře
18.30 hod – hudebně-divadelní program pacientů
20.30 hod – hudební překvapení!
21.30 hod – ohňostroj a večer v parku

Předávání diplomů
Jedním z nejvýznamnějších momentů sjezdu je předání diplomů za roky abstinence. V posledních letech předáváme dva druhy diplomů – zlatý a stříbrný diplom. Zlatý diplom náleží tomu, kdo zvolil nejbezpečnější cestu, tedy úplnou abstinenci od všech návykových látek (vyjma kávy a tabáku). Stříbrný diplom je pro ty (zejména léčené pro nealkoholové závislosti a gambling), kteří abstinují od drogy, na které byli závislí, nebo kteří zcela přestali hrát, byli-li na hře závislí, a současně jejich pití alkoholu je zcela společenské, nekomplikované, a jejich celkový život stabilizovaný.
V přihlášce ke sjezdu se Vás mimo jiné ptáme, zda máte nárok na zlatý či stříbrný diplom.

Ubytování
Sjezd je jednodenní akcí, ale většina z vás, kteří přijíždíte z daleka, si bude muset zajistit ubytování. Máme velkou radost z počtu bývalých pacientů a jejich blízkých, kteří na sjezdy jezdí, nejsme ovšem schopni pro takové množství lidí zajistit ubytování. Při sjezdech si hosté zajišťují ubytování sami, nabízíme několik možných typů na ubytování v okolí.
Případně můžete kontaktovat PhDr. Svobodovu (tel.380 309 144 nebo e.svobodova@cervenydvur.cz), která Vám ráda poradí.

Přihlášky ke sjezdu
Pozvánky ke sjezdu zasíláme poštou. Absolventů léčebny je mnoho, bohužel můžeme poslat pozvánky jen těm, kteří jsou s námi v posledních letech v kontaktu a jejichž adresy máme. Dnes (12. 7.) by rozeslané pozvánky již měly dorazit k vám. Jestliže jste pozvánku nedostali, zkontaktujte se prosím s námi nebo se prostě registrujte zde na samostatné stránce. Prosím, doručte nám přihlášky ke sjezdu do 22. srpna 2010.
Prosíme také všechny, kteří sledujete naše webové stránky, abyste zkusili sami zkontaktovat své bývalé spolupacienty, o nichž víte, že abstinují, a nasměrovali je z důvodu sjezdu na nás.

Děti
Jen doplníme, neváhejte přijet i s dětmi, myslíme, že se u nás nudit nebudou.

Sjezdový poplatek
Sjezdový poplatek činí 150 Kč (v ceně je zahrnut oběd a večeře) a bude uhrazen při prezenci. Studentský poplatek je poloviční, děti do 15 let poplatek neplatí.

Neváhejte se zeptat na jakoukoli další informaci na kterémkoli telefonním čísle nebo kterékoli emailové adrese léčebny.

Těšíme se na setkání s vámi a vašimi blízkými!

Za tým Červeného Dvora
Prim. dr. Jiří Dvořáček, ředitel léčebny

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

30 zamyšlení nad “27. sjezd úspěšných pacientů léčebny”