Main menu:


Červený Dvůr

Psychiatrická léčebna Červený Dvůr je zařízení specializované na střednědobou ústavní léčbu závislostí na návykových látkách a patologického hráčství. Byla založena v roce 1966. V současnosti je kapacita léčebny 103 lůžek, ročně absolvuje terapeutický program v léčebně 550 až 750 pacientů. K podrobnějšímu procházení našimi stránkami použijte prosím nabídku vlevo.

Poslední komentáře

30. sjezd úspěšných pacientů se vydařil

V pátek 6. září 2019 proběhl 30. sjezd úspěšných pacientů léčebny. Podle prvních ohlasů i našich dojmů se vydařil. Sešlo se nás tu přibližně 800 lidí, z toho polovina byli bývalí pacienti, dnes už vesměs spokojení lidé. Dopoledne probíhalo setkání bývalých pacientů v původních komunitách (odděleních), odpoledne jsme pak nejprve předali diplomy za roky abstinence (nejdelší abstinence měla letos hodnotu 52 let!), pak velmi zdařilé kulturní show našich současných pacientů..a protože nám počasí bylo opět nakloněno, pokračoval den zahradní slavností s živou hudbou, ohňostrojem, nasvíceným parkem, grilováním, ohněm..mnoha neformálními setkáními. Poprvé také navštívil náš sjezd ministr zdravotnictví a zůstal až do večera. Pevně věříme, že všichni prožili den v pohodě a že načerpali v Červeném Dvoře hodně nové energie.

Zde několik příspěvků od účastníků: Sjezd očima KB, Sjezd očima RF, Sjezd očima RP, Sjezd očima ŠS, Sjezd očima VR.

Všem hostům děkujeme, že přijeli! A všem současným pacientům i současnému personálu děkujeme za společnou přípravu dobré akce!

prim. dr. J. Dvořáček

1 Comments
Vlastimil R. 17. 9. 2019
| | |
Dobrý den, chtěl bych se jen pár slovy zmínit o 30. sjezdu. Jsem otec Martina R., abstinujícího sice teprve 1 rok a osm měsíců, ale zásluhou Vaší léčebny udělal značný pokrok, za což Vám všem patří velké díky, jak se všichni věnujete každému pacientovi. Byl jsem i s manželkou poprvé na sjezdu a byli jsme příjemně překvapeni jak s atmosférou, tak i s programem, který byl velmi pěkný a hodnotný. Obdivovali jsme velkolepý ohňostroj, který byl neváhám si napsat daleko bohatší, než mnohé Novoroční ohňostroje v našem městě České Budějovice. Mělo by jistě větší váhu, kdybych vystoupil přímo na komunitě, která byla součástí programu, a tam vyzdvihl poděkování léčebně, ale nejsem sběhlý veřejně hovořit, proto volím tuto cestu. Ještě jednou celá naše rodina děkujeme za péči a usměrnění k cestě abstinence syna, moc si toho vážíme. Synovo život je nyní úplně diametrálně odlišný od života před nástupem léčby, i když svou léčbu započal jako samouk už cca půl roku před nástupem do léčebny. Přeji do budoucna Léčebně mnoho zdraví, sil a úspěchů ve Vaší záslužné činnosti. Pokud budeme moci, rádi se zúčastníme i dalšího sjezdu abstinentů. Přeji pohodový zbytek dne a na shledanou, za rodinu Vlastimil R.