Červený Dvůr – Tradice a kvalita v léčbě závislosti

Hubertova jízda 2021

V sobotu 30. října 2021 se konala v parku Červeného Dvora další Hubertova jízda. Akci organizuje Stáj Pohoda – na jejich webu najdete podrobnější  informace. Akce byla přístupná veřejnosti.

Hubertova jízda v Červeném Dvoře 2021 očima bývalé klientky a účastnice jízdy Anity

Když jsem na podzim r. 2018 nastupovala na léčbu do PL Červený Dvůr, bylo to právě v období, kdy se v zámeckém parku konala 10. Hubertova jízda. Tenkrát jsem se přímo koukala na jednu z věcí, o kterou mě má závislost připravila – koně! Tiše jsem přihlížela a přemýšlela o své ztracené lásce a vášni ke koním…

Po absolvování téměř půlroční léčby v PL Červený Dvůr jsem pokračovala v Terapeutické komunitě Karlov a dodnes úspěšně abstinuji.

Letošní 13. Hubertova jízda se konala 30. 11. a byl krásný, slunečný, podzimní den. Do zámeckého parku se letos sjelo na padesát koní a více než stovka diváků. Nechyběl letos opět moderátor Ivan Studený, trubači z Hluboké nad Vltavou a dobré občerstvení. Letos poprvé byla Hubertova jízda také pro malé děti s vodiči. Tato skupinka sedmi dětí na ponících, mule Nataše a jednom velkém koni měla svou vlastní trasu. V téhle skupince jel i můj šestiletý synek Adámek na svém poníkovi Lateranovi.

Všichni již netrpělivě vyhlíželi kočár, na který se čekalo, aby Hubertova jízda mohla začít. Skrz peripetie s nakládáním kočáru jsme měli zpoždění. Nakonec jsem ale konečně zapřáhla do kočáru plemenného hřebce Trenewyd King Flyera a spěchala na louku – kde již všichni netrpělivě čekali. Master (vedoucí honu) byla jako obvykle na svém krásném kabardinském valachovi Fénixovi Věrka Studená, vedle které se všichni koně seřadili k představování a šerpování. Představována byla široká škála koňských plemen. Byla jsem moc pyšná na Adámka, na svou neteř Sárinku a svoji sestru. Letos jsme totiž jeli všichni!

Na úvod koně několikrát přeskákali postavené překážky, poté se Věrka Studená vyměnila v sedle s paní Šárkou Vaňáskovou a jelo se na vyjížďku zámeckým parkem. Věrka Studená se svou kapelou Rybníkáři mezitím bavila diváky. Uprostřed vyjížďky jsem se s kočárem odpojila od skupiny koní kvůli nesjízdnému terénu pro kočár a zvolila jinou cestu. Sama jsem projížděla krásnou, barevnou alejí a užívala si tu chvíli. Zmocnila se mě trochu melancholie a uvědomila jsem si, jak silný je můj vztah k tomuto krásnému místu. Po příjezdu koní z vyjížďky následovala koňská štafeta, ve které soutěžili všichni. Jezdci si mezi sebou předávali ledního medvěda.

Po dalším překonávání překážek následoval finální hon na lišku (halali), který vyhrála Denisa Trojanová. Hon na lišku měly samozřejmě i malí jezdci. Liščí ocas urvala malá slečna na velkém koni ze stáje Pohoda. Adámek byl zklamaný, že nechytil liščí ocas, ale nakonec uznal, že není důležité vyhrát:-) Byl to skvělý den. Myslím, že jsme si to všichni moc užili! Den plný radosti, zážitků a emocí.

Mé velké díky patří všem z PL Červený Dvůr za vše, co jste pro mě udělali! Děkuji za  možnost pořádání této akce. Díky panu primáři Dvořáčkovi, panu Kánicovi, paní Janě Matouškové a všem klientům podílejících se na přípravách. Velké díky patří Věrce Studené, která dělá koně srdcem a celé stáji Pohoda.

V neposlední řadě bych ráda poděkovala svému příteli Petrovi, který mi dal tu možnost, že jsou koně opět součástí mého života a pomohl mi najít ztracenou lásku a vášeň k nim.

Anita

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *